top of page
Аміра Абді біографія, школа танців Аміра

Аміра Рафаелі (Абді)

Аміра Рафаелі (Абді) – професійний хореограф та танцівниця східних танців, сходознавець, режиссер постановник концертних шоу програм.

Також Аміра Рафаелі є багатократною чемпіонкою України із східних танців у різних категоріях, володаркою титулу Bellydancer of the World 2018 (Німеччина, Дуйсбург) та фіналісткою всесвітньо відомого шоу Romania Got Talent у 2019 році.

  • Facebook
  • Instagram

Біографія та творчий шлях

Освіта у сфері хореографії:

  • Національна Академія Керівних Кадрів Культури та Мистецтв, відділення народна хореографія, спеціальність – балетмейстер хореограф народного танцю.

  • Аrabesque Dance Academy, Торонто, Канада – поглибленний курс із східного танцю та культури для викладачів східних танців.

 

Інша освіта:

  •  НТУУ (КПІ) – факультет лінгвістики, спеціальність – перекладач

  • Спеціальний курс з арабської мови та сходознавства при Посольстві Лівії в Україні.

  •  Школа макіяжу Наталії Найди

 

Творчий шлях

     Аміра почала займатися  хореографією у 8 років, поглибленно вивчаючи танці народів світу, основи сучасного та класичного танцю. У  14 років вона почала самостійно вивчати східні танці, а згодом виступати на сцені , на святах та корпоративах, де мала величезний успіх у глядачів. Вона також отримувала числені пропозиції давати уроки східних танців жінкам.

    Аби поліпшити свої знання із східного танцю та культури, Аміра подорожує країнами Близького Сходу, беручи майстер класи у кращих майстрів східного танцю. Вона відвідала Сирію, Ліван, Іран, Туреччину, Єгипет, Індію, Малайзію, ОАЕ, Алжир та Туніс.

    У Каїрі  пройшла індивідуальний курс навчання з єгипетського фольклорного танцю у засновника Національного Ансамблю Єгипту – Махмуда Реда (Mahmoud Reda), а також у видатної колишньої солістки цього ансамблю, яку часто називають Mother of Egyptian Belly dance – Ракії Хассан (Raqia Hassan)

   У 2002 році Аміра почала давати індивідуальні уроки східних танців численним прихильницям, а у 2003  році вже заснувала першу школу східного танцю в Києві.  З 2003 по 2020 рік вона є керівником танцювального колективу «Аміра», головним хореографом та організатором концертів східного танцю на базі Центрального Будинку Офіцерів.

      Також з 2003 по 2012 рік року Рафаелі (Абді)  разом з групою учениць  регулярно представляла Україну на Міжнародних Фестивалях Східного танцю Nilegroup та Ahlan Wa Sаhlan у Каїрі, де вони брали участь у численних майстер класах всесвітньо відомих зірок східного танцю.

У липні 2006 р. разом з ученицями Аміра вперше представила Україну на Міжнародному фестивалі східного танцю "Амані" в Бейруті (Ліван), та стала почесним представником цього фестивалю в Україні. У Бейруті вона поглиблено вивчала ліванські народні танці та пройшла сертифікацію у викладачів фестивалю "Амані".

     У 2008 р. Аміра Рафаелі (Абді) організувала перший у Києві Міжнародний Фестиваль - конкурс східного танцю "Арабіана", куди запросила у якості суддів і викладачів всесвітньо відомих хореографів із східного танцю: Магді Ель Лейсі (Єгипет), Шахло (Узбекистан), Лейла Джуванна і Роланд (Німеччина). Вона також організувала приїзд в Україну та майстер класи всесвітньо відомої ліванської танцівниці Амані (Amani f Lebanon).

     У 2009 Аміра Рафаелі (Абді) заснувала перший професійний ансамбль східного танцю в Україні, який отримав свою назву на честь стародавньої шумерської богині кохання "Іштар".

Пізніше Аміра змінила формат ансамблю, росширивши його та зробивши доступним для будь кого хто прагне навчатися та танцювати на сцені.

     У 2017 Ансамбль Східного танцю Аміра Рафаелі (Абді) отримав почесне звання Народного Колективу.

За час роботи школи танцю Аміра підготувала та вивела на сцену плеяду виконавиць та викладачів східного танцю, які стали лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів, і викладають східний танець в Україні та за її межами.

    Благодійна творча діяльність колективу східного танцю  Аміри Абді

    У 2014, 2015, 2016  Аміра Рафаелі (Абді) у співпраці з Благодійним фондом Христини Охітви організувала благодійні концерти школи східних танців «Аміра», на базі Центрального Будинку Офіцерів, на яких проводився  збір коштів для воїнів АТО та для дитячої онкологічної лікарні.

    З 2004 по 2020 роки Аміра Рафаелі (Абді) та її народний колектив брали участь у концертах, організованих відділом культури ЦБО ЗСУ у військових навчальних закладах, шпиталях , військових частинах для учасників АТО, військовослужбовців строкової служби, курсантів, офіцерів та членів їхніх родин, ветеранів війни і праці.

    У 2018 р Аміра з групою артистів від ЦБО ЗСУ відвідала зону АТО, де взяла участь у концертах для військовослужбовців.

    Протягом творчої кар'єри шоу-програми Аміра Рафаелі (Абді) були представлені на найкращих концертних майданчиках України та зарубіжжя, у фешенебельних готелях, ресторанах, нічних клубах.

    Аміра також брала участь у передачах на телеканалах Перший Національний, TET, 1+1, K1, Україна, НЛО ТВ, неодноразово давала інтерв’ю в якості експерта – сходознавства на Першому каналі національного радію України та Радіо Армія FM

    У 2022 – 2023 Аміра Рафаелі (Абді) продовжила свою творчу діяльність у м. Білосток у Польщі, викладаючи східні танці у кращих танцювальних школах міста  Fenix, Dance Me, Latin Studio, Artea та беручи участь у святкових шоу програмах, найскравішою подією з яких став Благодійний Бал організований шляхетними дамами ордену св. Рити (Staropolski Bal Charytatywny)

Контакти

+380504623236

bottom of page